Címkefelhő
Címkefelhő

Iratmegsemmisítők széles választékban

Önnek milyen iratmegsemmisítőre van szüksége? Adatvédelmi szempontból létfontosságú, hogy az iratkezelés szerves része legyen az iratmegsemmisítés is. Képzelje el, mi minden történhet, ha egy marketing anyag vagy egy fejlesztési terv adattolvajok kezébe kerül, mennyi lehetőség adódik a visszaélésre.

Ha az iratmegsemmisítés Önnek mostanig nem volt fontos, itt az ideje, hogy változtasson ezen. Ha csak összegyűrjük és kidobjuk a dokumentumot, a rajta lévő adatok azonnal újra láthatóak. Szemben a gondos iratmegsemmisítéssel. Ha iratmegsemmisítőt használunk, meglehetősen csökken ennek a kockázata. Manapság egyébként a hazai kis- és középvállalkozások nagyjából fele rendelkezik iratmegsemmisítővel. A felmérések szerint a kidobott irodai szemét 30%-a tartalmaz bizalmas dokumentumokat, vagy személyi adatokat. A készülék választáskor pedig a legtöbb döntéshozó elsősorban kizárólag az ár alapján hozza meg döntését – pedig  más szempontokat is célszerű figyelembe venni. A beruházás sem jár túl nagy költségekkel és ez a költség eltörpül ahhoz képest, mekkora veszélyt jelent a nem megfelelő dokumentumkezelés.

Milyen többletszolgáltatások léteznek?

Kis irodák számára fontos lehet a zajtalan vagy csendes működés, hogy ne zavarja a többi dolgozó munkáját. Erre kínál megoldást a Fellowes SilentShred technológiája. Ha fontos az energiatakarékosság is akkor két megoldás közül is választhatunk. Az Auto Shut-Off funkció 30 perc inaktivitás után automatikusan kikapcsolja az iratmegsemmisítőt. A másik megoldás az Energy Saving System. A gép figyelembe veszi a megsemisítendő papír mennyiségét és ehhez igazítja az elfogyasztott villamos energiát. A munka végeztével pedig automatikusan alvó állapotba kerül. A Safety Lock és a Safe Sense a biztonságot hívatott nővelni. A gép azonnal leáll, ha a kezelő az adagoló nyíláshoz ér.

Milyen biztonsági szintek vannak?

  • Az alap dokumentum védelem a csíkvágás
  • Bizalmas dokumentumoknál már konfetti vágás szükséges
  • Szigorúan bizalmas dokumentum esetén javasolt a mikro konfetti vágás
  • Magas színtű biztonságot nyújt a szuper mikro konfetti vágás
  • A legmagasabb védelem amit a mai technológia lehető tesz.

Mi azt gondoljuk, érdemes áldozni az iratok megsemmisítésére. Sokat veszíthet, ha illetéktelen kezekbe jutnak a bizalmas anyagok. És elég, ha mindez csupán egyszer fordul elő.Fellowes iratmegsemmisítő

Ma már nem csak papírt semmisíthetünk meg. Vásárolhatók olyan iratmegsemmisítők, amik például CD-k, DVD-k, hitelkártyák megsemmisítésére is alkalmasak. Továbbá vannak olyan készülékek amelyek képesek a gémkapcsot vagy tűzőkapcsot is ledarálni.

Postázó gumi kilós kiszerelésben

A postázó gumi gyűrűket úgynevezett vulkanizálással gyártják a kaucsukfa nedvéből, a latexből. A begyűjtött latex tisztasága és minősége jelentősen meghatározza a postai gumi gyűrű tulajdonságait. Mint minden csomagolóanyagnál nagyon fontos az ár. Nincs ez másként a postás gumi gyűrű esetében sem. Amikor nagy mennyiségű felhasználásról van szó, nem mindegy, hogy egy kiló gumigyűrű vagy épp darabja mennyibe kerül. Azok a vállalkozások, akik naponta több ezer terméket becsomagolnak, tisztában vannak a latex gumi gyűrű árakkal.

Azért, hogy a postás gumigyűrű árát csökkentsék, adalékanyagokat kevernek hozzá, ami értelemszerűen rontja a minőségét. Minél olcsóbb lesz a postázó gumi gyűrű annál gyengébb lesz a minősége is. A postai gumigyűrűk ára egyenes arányban van a minőségével. Ha megnézzük, egy kiló postagumi gumigyűrű árát máris következtethetünk a minőségére. A színes gumigyűrű minden esetben tartalmaz töltőanyagot, latex tartalma 70-75%.

A postázó gumi gyűrű a természetes anyagokból készül. A gyártás után a postázó gumi tulajdonságai többnyire csak romlanak. Ez a postázó gumi gyűrű természetes öregedése. Az öregedést elősegíti a magas hőmérséklet, a napfény és az ózon. Ezek hatására a postázó gumi elnyálkásodik és elveszti rugalmasságát. Ezért igyekezzünk, hogy a lehető legfrissebb postázó gumi gyűrűt szerezzük be. Ma már nagyon sok termék műgumiból készül. Ezzel szemben a gumigyűrűt a mai napig természetes gumiból készítik a kiváló tulajdonságai miatt. 

A latex gumi feltalálása számtalan problémát megoldott. 1845-ben Stephen Perry nyújtott be először szabadalmat a gumigyűrű gyártására. A széles ragasztószalag, a karton doboz, a tűzőgép és a csomagoló tasak mellett a gumi gyűrű kiemelt helyet foglal el a csomagolási megoldások között. A postai gumigyűrűt általában több termék ideiglenes összefogására használjuk. A postázó gumi gyűrűt darabra használjuk fel, viszont az árát kilógrammban határozzák meg. A jó minőségű postázó gumi gyűrűt onnan lehet felismerni, hogy azonos súlyban több gumi gyűrű van, mint az összehasonlítási alap. A gumifa kizárólag a forró égövön és magas páratartalomban él meg. Nem véletlen, hogy a legnagyobb  termelők Indonézia, Thaiföld és Malajzia.

Pénzkazetta

A  pénzkazetták érmék és papír pénz elkülönített tárolására alkalmasak. A pénzkazetta elősegíti a papírpénzek, pénzérmék egyszerű, gyors, de ugyanakkor biztonságos kezelését. Bizonyára mindannyian tárolunk otthon valamilyen mennyiségű pénzt és más értéktárgyat, ékszert. Ennek megszerzése szokott lenni a betörők elsődleges célja lakások feltörésénél, így érdemes lehet valamilyen pénzkazettát beszereznünk, amely biztonságos és hatékony tárolást biztosít otthon tartott pénzünk számára. A pénz kazetta kiválóan alkalmas erre a feladatra. Kulccsal zárható pénzkazetta és aprópénztartó, pénz, pénzérme és egyéb értékcikk ideiglenes tárolására és megőrzésére. Esztétikus süllyesztett, krómozott fém fogantyú, erős és rejtett belső zsanérok, masszív kivitel jellemzi. A pénzkazetta mélyhúzott acél lemezből készül 4 különböző méretben. A pénzkazetta kivehető aprópénztartó tálcával rendelkezik. A pénzérme tartó tálca 9 rekeszre van osztva, 5 kisebb és 4 nagyobb rekesz segíti az aprópénz szortírozást. A pénz kazetta az illetéktelen hozzáférést megelőzendő cilinderzárral zárható. A pénz kazetta tartozéka 2 darab gyári kulcs. A kulcsok a pénzkazettában mellékelve. Az aprópénz tartó tálca tökéletesen illeszkedik a fémkazetta felületére és magassága mindössze 3,4 cm, így alatta 3 cm hely marad a papírpénz részére. Az aprópénz tartó tálca és a pénzkazetta fedele tökéletesen zár, így megakadályozza hogy az apró pénzek kiessenek a helyükről szállítás közben. A pénz kazetta aprópénztartó tálcáját nem lehet megfordítani. Három alapszínben kerül forgalomba: Fekete, Piros és Kék. Többféle méretű pénzkazetta létezik a pénzkezelési szokásokhoz igazítva. A legnagyobb pénz kazetta hossza 30 cm, szélessége 24 cm és magassága 9 cm. Ebbe két csomag A/4-es fénymásolópapírt is elhelyezhetünk, ha eltávolítjuk az érmetartó tálcát. Súlya 1,7 kilogramm. A következő méretű a közepes pénzkazetta hossza 25 cm, szélessége 18 cm és magassága 9 cm. Súlya 1170 gramm. A kisméretű pénz kazetta mérete 20 cm x 16 cm x 9 cm és súlya 890 gramm. Végül a legkisebb pénzkazetta hossza mindössze 15 cm, szélessége 11,5 cm és magassága 8 cm. Súlya 580 gramm.

Ragasztó stift

Ragasztó stift

A ragasztó stiftek ideális és tiszta megoldást kínálnak a háztartási és irodai felhasználáshoz. A ragasztó stiftek igen praktikusak, hiszen nem maszatolnak, nem lesz ragasztós a munkakörnyezet. Tisztán, gyorsan és egyszerűen használható, mivel nem csöpög és nem folyik. Célirányosan és könnyen kenhető, nincs kellemetlen szaga, mosható, oldószermentes és mérgező anyagot nem tartalmaz. A ragasztó stifttel könnyű a tiszta, gyors, pontos és gazdaságos ragasztás. A ragasztó stift 90%-ban természetes anyagokból áll. Ma már gyártanak olyan ragasztó stifteket is, amelyet ha rákenünk a a ragasztandó felületre  fokozatosan elhalványodik, majd teljesen el is tűnik. A ragasztó színe abban segít, hogy lássuk a papír melyik felületére kentünk már a ragasztóból.

A ragasztó stift összetétele

A ragasztó stift egészségre káros anyagokat nem tartalmaz, ezért használata gyermekek számára is lehetséges. A ragasztóanyag egyik összetevője egy speciális polimer a PVP (polyvinyl-pyrrolidon), melynek hatására egyrészt kemény lesz a ragasztó, másrészt kevésbé töredezik, így simább a felhordása. Egy másik  vegyület a ragasztó stiftben a glicerin. Ez biztosítja a sima és könnyed kenhetőséget és megóvja a ragasztó stiftet a  kiszáradástól. Hordozó anyag a természetes szappan.

A ragasztó stift használata

A ragasztó stift használatba vétele előtt távolítsuk el a ragasztó felületéről a fóliát. A ragasztó stift megragasztja a papírt, kartont, fényképet, textilt, filcet, parafát, bőrt. A ragasztott felületek összeillesztés után még rövid ideig (30 - 30 mp) korrigálhatóak. A ragasztó stift száradási ideje kb. 60 mp. A ragasztó stiftet a légmentesen záródó műanyag kupak védi a kiszáradástól. A munka befejezése után a ragasztó stiftet a kupakkal le kell zárni, különben kiszárad. A ragasztó stift a fontos taneszközök listáján szerepel. Alsósoknak névvel megjelölve, de felső tagozaton is szükség lesz rá és az eszközlistán is szerepel.

A ragasztó stift eltávolítása

A munkafelületre, vagy padlóra került ragasztó még frissen nedves kendővel könnyedén letörölhető. Száradás után a ragasztó meleg vízzel, néhány perces áztatás után eltávolítható. A ragasztó stift szinte minden ruhaanyagból könnyedén eltávolítható, vízzel kimosható.

A tűzőkapocs vagy fűzőkapocs

A 20 lapnál kisebb teljesítményű irodai tűzőgépek rendszerint 24/6 vagy 26/6-os tűzőkapoccsal használhatók. Ennél több lap összetűzéséhez már nagyobb méretű tűzőkapocsra és nagyteljesítményű fűzőgépre van szükség. A nagyteljesítményű fűzőgépek nagy mennyiségű papírlap összetűzésére alkalmasak. Többféle nagyteljesítményű tűzőgépet ismerünk. Létezik elöltöltős és hátultöltős változat is. A nagyteljesítményű tűzőgépek többnyire rendelkeznek állítható tűzési mélységgel. A nagyteljesítményű tűzőgépet gyakran karos tűzőgépnek is nevezik. A karos tűzőgép tűzési kapacitása széles skálán változik. Általánosan elterjedt az 50 - 100 lapot egyszerre összetűző típus, de gyártanak ennél nagyobb teljesítményű, akár 160-210 papír lapot egyszerre összetűző változatot is.

A karos fűzőgépek jellemző fűzőkapocs méretei a 23/ szériából kerülnek ki. A / jel előtt levő szám (23,24 vagy 26) egy viszonyszám és az egységnyi hosszban levő fűzőkapcsok számát mutatja meg, míg a második szám, amit a / jel után látunk a tűzőkapocs lábhosszát mutatja milliméterben. Ebből látható, hogy egy 23-as jelölésű tűzőkapocs vastagabb és ezáltal jóval erősebb mint egy 24/-es jelölésű. Egy 26/6 -os tűzőkapocs vékonyabb és ezáltal gyengébb mint egy 24/6 -os jelölésű fűzőkapocs.

A tűzőkapocs lábhossza alapvetően meghatározza az egyszerre összetűzhető papír lapok számát. Nyilvánvaló, hogy egy 6 milliméter hosszú tűzőkapocs alkalmatlan 70 papírlap összefűzésére de még 60 papír lapot sem tudunk vele összetűzni, mivel egyszerűen nem éri át a papírlapok vastagságát. Az egyszerre összetűzhető papírlapok száma mindig az általánosan elterjedt és az irodában a leggyakrabban használt 80 gramm/négyzetméter lapok esetén értendő.

Az alábbiakban az általános irodai használatú fűzőkapcsok lábhossza, jelölése és az egyszerre összetűzhető papírlapok maximális száma látható.

 

  • 23/6  tűzőkapocs -> Lapok száma  40
  • 23/8  tűzőkapocs -> Lapok száma  70
  • 23/10 tűzőkapocs -> Lapok száma  90
  • 23/13 tűzőkapocs -> Lapok száma 120
  • 23/15 tűzőkapocs -> Lapok száma 140
  • 23/17 tűzőkapocs -> Lapok száma 160
  • 23/20 tűzőkapocs -> Lapok száma 180
  • 23/23 tűzőkapocs -> Lapok száma 200
  • 24/13 tűzőkapocs -> Lapok száma 100
  • 24/6  tűzőkapocs -> Lapok száma  25
  • 26/6  tűzőkapocs -> Lapok száma  15
  • No.10 tűzőkapocs -> Lapok száma  10

 


Az egyszerre összefűzhető papír lapok maximális számát  befolyásolhatja az adott tűzőkapocs minősége. Ahogy az lenni szokott, ahány gyártó annyi különböző minőség. Hiába éri át egy gyengébb minőségű 23/13 -as tűzőkapocs a 120 papírlapot, ha tűzéskor megrogyik a tűzőkapocs lába. Néhány gyártó saját jelölésű és egyedi méretezésű fűzőkapcsot is gyárt. Ezeket a fűzőkapcsokat csak egy adott tűzőgép típusban lehet használni, az általánosan elterjedt tűzőgépekben nem használhatók, akkor sem ha hasonlóan néz ki és ugyanazt a célt szolgálja. A nagyteljesítményű tűzőgépekhez használatos tűzőkapocs eltávolítása az általánosan használt irodai kapocskiszedőkkel igen nehéz vagy néha lehetetlen. Erre a célra készültek a csípőfogóhoz hasonló elven működő kapocs kiszedők. Ezekkel a kapocs kiszedőkkel gyakorlatilag bármilyen fűzőkapcsot erőfeszítés nélkül eltávolíthatunk. A fűzőkapocs anyaga rendszerint horganyzott acél. Létezik rozsdamentes acélból készült fűzőkapocs is, de az ára a többszöröse az általánosan használt tűzőkapocs árához képest. Az egyes kapcsok ragasztóval vannak rögzítve egymáshoz, így alakulnak ki a rudak. Egy rúd rendszerint 100 darab fűzőkapcsot tartalmaz. Ezt nem minden típusú fűzőgépbe lehet betenni, ezért gyártanak félrudakat is. A leggyakrabban ezzel a típusú fűzőkapoccsal találkozunk. Egy dobozban rendszerint 1000 darab fűzőkapocs van, ritkán de előfordul az 500 darabos vagy akár az 5000 darabos kiszerelés is.

Az irodai tűzőgép

A tűzőgép egy mechanikus szerkezet, amely tűzőgépkapocs segítségével képes rögzíteni vagy egymáshoz kapcsolni  lapokat, vagy más hasonló tulajdonságú anyagokat, úgy mint textil,  fólia, karton. A tűzőgép legismertebb típusa irodai eszköz, de más változatait például kárpitozásnál is használják. A tűzőgép alapvető kellék a dokumentumok helyes kezeléséhez. A tűzőgépek rendszerint tűző és fűző funkcióval egyaránt rendelkeznek. Fűzéskor a tűzőkapocs lábai kifelé hajlanak. Ennek egyik előnye, hogy jól összefogja a lapokat,  könnyen kiszedhető, akár kapocskiszedő nélkül is. Az összetűzött lapokat a tűzőgépkapoccsal együtt enyhén meghajlítjuk és így könnyedén kihúzhatjuk a fűzőkapcsot. Tűzéskos a tűzőkapocs lábai befelé, vagyis egymás felé görbülnek. Ennek előnye, hogy stabilabban tartja össze az összetűzött lapokat. Kiszedéséhez azonban már tűzőkapocs kiszedő szükséges.

Az általánosan elterjedt tűzőgépek a No.10 és a 24/6 vagy 26/6 típusú tűzőkapcsot használják. A tűzőgépeket többnyire fém, gumi, műanyag vagy fa alapanyagok felhasználásával állítják elő. A  szerkezet minden esetben acélból készül,  növelve a tűzőgép élettartamát. A műanyag, gumi vagy fa borítások többnyire dizájn célokat szolgálnak. Néhány tűzőgépnél a műanyag takaróelemek helyett gumi borításokat használnak, így nem csúszik, kézkímélő és stabilabb a tűzés is. A talprészt a jobb minőségű tűzőgépeknél kemény gumiból készítik, hogy a tűzőgép használat közben ne csússzon és nem utolsó sorban az íróasztal felületén lehetőleg ne okozzon sérüléseket.

Az ipari célra alkalmas nagyteljesítményű fűzőgépek kizárólag fémből készülnek, lehetőleg mellőzve a formatervezést. A napjainkban készülő tűzőgépek hagyományos formatervezése leáldozóban van.  Az újabban piacra dobott fűzőgépek dizájnos megjelenése rendkívül változatos és sajnos gyakran a használhatóság rovására megy. Gyártanak már krokodil, bogár, magassarkú cipő, panda maci vagy pacman alakú fűzőgépeket, nos ezek mindenre jók csak arra nem amire használni kellene.

Az úgynevezett flat-clinch vagy lapos tűzési technikának köszönhetően a többszörösen összetűzött lapok együttes vastagsága kevesebb, mint a hagyományos fűzőgépekkel összetűzött lapoké. A hagyományosan tűzött kapcsokhoz képest a laposan tűzött kapcsok 30%-al kevesebb helyet foglalnak el egy gyűrűs könyvben. Ennek akkor van jelentősége, ha csak néhány lapot tűzünk össze és hasonló összetűzött lapokból 2-300 darabot akarunk lefűzni egy iratrendezőben.

A 20 lapnál kisebb teljesítményű irodai fűzőgépek rendszerint 24/6 vagy 26/6-os tűzőkapoccsal használhatók. Ennél több lap összetűzéséhez már nagyobb méretű tűzőkapocsra és nagyteljesítményű tűzőgépre van szükség. A nagyteljesítményű fűzőgépek nagy mennyiségű lap összefűzésére alkalmasak. Többféle nagyteljesítményű tűzőgépet ismerünk. Létezik elöltöltős és hátultöltős változat is. A nagyteljesítményű tűzőgépek többnyire rendelkeznek állítható tűzési mélységgel. A nagyteljesítményű fűzőgépet gyakran karos fűzőgépnek is nevezik. A karos tűzőgép tűzési kapacitása széles skálán változik. Általánosan elterjedt a 40 - 120 papírlapot egyszerre összetűző típus, de létezik ennél nagyobb teljesítményű, akár 150-220 lapot egyszerre összetűző típust is.

A karos tűzőgépek jellemző tűzőkapocs méretei a 23/ szériából kerülnek ki. A / jel előtt levő szám (23,24 vagy 26) egy viszonyszám és az adott hosszban levő tűzőkapcsok darabszámát mutatja meg, míg a második szám, amit a / jel után látható a fűzőkapocs láb hosszát adja meg mm-ben. Ebből látható, hogy egy 23-as jelölésű fűzőkapocs vastagabb és ezáltal jóval erősebb mint egy 26-os jelölésű. Egy 26/6 -os fűzőkapocs vékonyabb és ezáltal gyengébb mint egy 24/6 -os típusú fűzőkapocs. A fűzőkapocs lábhossza alapvetően meghatározza az egyszerre összefűzhető papír lapok számát. Nyilvánvaló, hogy egy 6 milliméter hosszú fűzőkapocs alkalmatlan 80 papírlap összefűzésére de még 60 papírlapot sem lehet vele összetűzni, mivel egyszerűen nem éri át a lapok vastagságát. Az egyszerre összetűzhető lapok száma mindig az általánosan elterjedt és az irodában a leggyakrabban használt 80 gr/nm lapok esetén értendő.

Így vásárolj színes ceruzát

Sokan kérdezik, hogy melyik típusú színes ceruza a legalkalmasabb rajzoláshoz. Alapszabály, hogy színes ceruzát ne a hipermarketek kínálatából válasszunk! A jó minőségű színes ceruzák általában nem olcsók. Háromféle színesceruzával találkozunk, háromszög alakúval, hatszögletűvel és henger alakúval, illetve ezek vékony és vastag változataival. A pedagógusok a háromszög alakú ceruzát részesítik előnyben, amely a helyes írószerhasználatra készteti a gyermeket. Ellenben nem javasolják a sima, kerek kialakítású színesceruzát, amely csúszik és ráadásul könnyen elgurul. Érdemes a háromszög alakú színesceruza választását megfontolni, hiszen a három oldalra könnyebben felfekszenek az ujjak, így stabilabb tartást biztosítva. A színesceruza egyik legfontosabb jellemzője, hogy mennyire puha a ceruza hegye és mennyire intenzívek a színek. Előfordulhat , hogy a ceruza lakkozása és az alacsony pigmenttartalom következtében jelentős  a színbeli eltérés, a barna inkább narancssárga, a fekete pedig szürke, a sárga meg szinte nem is látszik. Ahhoz, hogy öröm legyen az alkotás, nem árt, ha van kéznél egy jó minőségű ceruza hegyező. Nem árt ha ellenőrizzük a hegyező élét, mielőtt kidobnánk a színesceruzát, mondván, hogy rosszul hegyezhető gyenge minőség. Ha mégis sikerült rosszul hegyezhető ceruzákat beszerezni jobb, ha egy felnőtt, sniccer segítségével kihegyezi a színesceruzákat. A natúr fából készült, nem lakozott testű színes ceruza előnye, hogy nem csúszik. Ezek vastag változatai ajánlottak a kicsiknek, ovisoknak. A vastag színes ceruza kialakítása segíti a gyermekek finom motorikus képességeinek kifejlesztését és a gyermekek írásoktatásában is nagy szerepet játszik. Az is fontos, hogy a ceruza bele a fa foglalat közepén helyezkedjen el. Nézzük meg, hogy a színes ceruza kihegyezett felén látható fa sima legyen. Ha szálkás, a ceruza hegye, hegyezővel hegyezve rendszeresen ki fog törni. Fontos, hogy ne válasszunk kemény hegyű színesceruzát, akkor sem, ha olcsó, mert nehéz lesz a rajzolás a kemény ceruzabél miatt, és könnyen elmegy a kedve a gyereknek az alkotástól. A 6 darabos színes ceruza készlet inkább a kicsiknek, kezdő rajzolóknak való, akik még az alapszínekkel (piros, fekete, kék, zöld) rajzolnak szívesebben. A rajz a gyerekeknél az élmények feldolgozásának egyik fontos eszköze. Egy színesceruzával készített rajz  hozzájárul a gyerek szem-kéz koordináció fejlesztéséhez és nem utolsó sorban a színek nevének megtanulásához, később pedig az esztétikai érzék fejlődéséhez.

Öntapadó jegyzettömb

Öntapadós jegyzettömb

Az öntapadó jegyzettömb segítségével könnyen üzenhetsz. Az öntapadó jegyzettömb (angolul stick on it), olyan  papír lapokból álló jegyzettömb, amelyeknek egyik oldalán ragasztó csík található ami szinte minden felületre tapad. Az öntapadó jegyzettömb tökéletesen alkalmas rövid jegyzetek készítésére, felcímkézésre, néhány szavas üzenet küldésére, telefonszámok, árak, hivatkozások, emlékeztetők gyors készítésére. A ragasztó csík jól tapad a legtöbb felületre és nem hagy nyomot az eltávolítása után. Ha azt szeretnéd, hogy üzeneted feltűnő legyen, kiváló megoldást nyújt az öntapadós jegyzettömb. A papír felület jól írható, maradvány nélkül eltávolítható, áthelyezhető és újra használható. Az öntapadó jegyzettömb alkalmas a napi tevékenységünk során az irodában, az iskolában és a háztartásban is. Az öntapadós jegyzettömb méretének köszönhető, hogy bármikor magunknál tarthatjuk. Az öntapadó jegyzettömb sárga színben kapható. Egy öntapadó jegyzettömb 100 lapot tartalmaz.

Csomagzáró gép

Csomagzáró gép - Ragasztószalag adagoló - Kézi ragasztó szalag húzó készülék


Csak egy mozdulat és a doboz le van zárva. A kézi csomagzáró gép alkalmazása gyerekjáték. Csomagok, dobozok, biztonságos,  gyors, lezárásához alkalmas kézi csomagzáró gép. A kézi csomagzáró gép befűzése nagyon egyszerű: vezesd át a ragasztószalagot a simító henger és a rugós fém leszorító között, úgy, hogy a ragasztószalag ragasztós fele látsszon. A kézi csomagzáró gép 25 - 48 mm ragasztó szalag szélességig- és 60 - 90 méter hosszú ragasztószalagokhoz használható, max. 130 mm átmérőig. A kézi csomagzáró gép folyamatosan állítható fékrendszerrel és fogazott acélpengével rendelkezik. A ragasztószalag elvágásához, döntsd előre a kézi csomagzáró gépet addig amíg a műanyag leszorító eléri a ragasztó szalag felületét, majd egy határozott mozdulattal vágd el a ragasztószalagot. A beépített féknek köszönhetően a ragasztó szalag mindig feszes marad. Strapabíró kivitel a fém váznak köszönhető. Kézreálló, ergonomikus markolat. A csomagzáró gép ipari használatra nem alkalmas. Kék és piros színben forgalmazzuk. Kedvező ár Fémvázas strapabíró felépítés Kézhez álló, ergonomikus markolat Fogazott acél penge a könnyű vágáshoz Folyamatosan állítható fékrendszer

Binder csipesz

Binder csipesz

Binder csipesz méretek: 15mm 19 mm 25 mm 32 mm 41 mm és 51 mm.

binder csipesz iratok, papírlapok gyors és sérülésmentes összefogására alkalmas. A binder csipesz rozsdamentes acélból készül, rugalmasságát hosszú ideig megörzi. A binder csipesz használat után nyom nélkül eltávolítható majd újra felhasználható. A binder kapocs szót az angolból vettük át, és a binder clips magyar jelentése az iratcsipesz. Az irodán kívül, az élet számos felhasználási területet eredményezett. A nyomdaiparban kötegelőnek hívják a binder csipeszt, használják papírok rajztáblára rögzítéséhez, van aki csak pénztartóként ismeri a binder csipeszt, de használják ipari célokra is, festéshez, rögzítéshez. A háztartásokban elsősorban tasakok, tubusok lezárására, nadrágcsipesznek, kábelrendezőnek és fényképtartónak használatos a binder csipesz. A binder csipesz rendszerint fekete színben kapható, de létezik minden színben, sőt előfordul többszínű, mintás festésű binder csipesz is.